detail

ŠAVLE MALÉHO SAMURAJE (101)

kliknutím zvětšíte
ŠAVLE MALÉHO SAMURAJE (101)
Zboží již není skladem
Kód:k673505
Cena: na dotaz

ŠAVLE MALÉHO SAMURAJE (101)

ŠAVLE MALÉHO SAMURAJE (101) 

Působení dle tradiční čínské medicíny:

 • Přeměňuje nečistou vlhkost TAN SHI ve slezině PI a v žaludku WEI
 • Uvolňuje povrchovou vrstvu BIAO
 • Upravuje oběh energie čchi QI ZHI
 • Harmonizuje střední ohniště ZHONG JIAO

 

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů jako kupř:

 • Akutní průjmy (Ac. Gastroenteritis)
 • Střevní chřipky (Salmonely, Shigelózy…)
 • Kopřivka (Urticaria)
 • Nevolnost a zvracení v těhotenství (Nausea et emesis gravidarum)
 • Cestovatelské průjmy
 

 

Popis dle tradiční čínské medicíny - Jedná se o modifikaci originální tradiční čínské bylinné směsi HUO XIANG ZHEN QI WAN, která je upravena na dnešní poměry. Používá se v případech napadení zevním chladným větrem FENG HAN při současné vnitřní vlhkosti SHI. Objevuje se horečka se zimnicí, nevolnost, zvracení, průjem, bolesti hlavy, pocit plnosti na hrudi, bolesti v břiše a kolem žaludku, nadýmání, kručení v břiše, či ztráta chuti v ústech. Typické jsou akutní průjmy od jara do podzimu, obzvláště pak sezónní, kupř. v období babího léta (srpen, září), kdy je slezina PI nejvíce oslabena vnitřní vlhkostí SHI. Rovněž i tzv. cestovatelské průjmy při změně stravy a podnebí, stejně tak i určitý typ zvracení rodiček v těhotenství (viz Těhotenství). Účinek bylin ve směsi spočívá v odstranění vlhka SHI a hlenu TAN z břišní oblasti, úpravě zažívání a harmonizaci organizmu.

 

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny - Císařským produktem je Huo xiang, ostrý a aromatický, který svojí povahou přeměňuje vlhkost SHI, rozptyluje chlad HAN a vítr FENG, posiluje slezinu PI a zastavuje zvracení. Dále jsou zde dvě skupiny ministerských produktů. První skupina tvořená Hou po a Chen pi posiluje účinky císařského produktu ve středním ohništi ZHONG JIAO. Hou po podporuje pohyb energie čchi QI ZHI a metabolismus vody SHUI, vstupuje do hrudníku a odstraňuje pocit plnosti. Podporuje účinek působení energie čchi QI ve středním ZHONG JIAO a dolním ohništi XIA JIAO a potencuje účinek císařské byliny, která se zaměřuje na horní ohniště ZHENG JIAO. Vnitřní stagnace vlhkosti SHI oslabuje transformační a transportní funkci sleziny PI QI XU. Chen pi upravuje energii čchi QI ZHI, transformuje vlhkost SHI a harmonizuje funkcí středního ohniště ZHONG JIAO. Druhá skupina ministrů Zi su yeBai zhi pomáhá císaři odstraňovat chlad HAN a vítr FENG. Zi su ye uvolňuje vnější vrstvu BIAO a také harmonizuje střední ohniště ZHONG JIAO. Bai zhi je velmi účinná i při léčbě bolestí hlavy, pokud se v tomto případě vyskytují (nevolnost). První z asistentů Zhi ban xia harmonizuje žaludek WEI a zastavuje zvracení. Asistentské byliny Bai zhuFu ling představují silnou kombinaci pro posílení energie čchi sleziny PI QI XU a transformaci škodlivé vlhkosti SHI. Poslední asistent Jie geng podporuje fyziologické funkce plic FEI, a tím posiluje účinky císařského produktu. Poslové Zhi gan caoSheng jiang a Da zao harmonizují účinky ostatních bylin a upravují slezinu PI a žaludek WEI. Ve směsi nacházíme několik skupin bylin, které byly pečlivě vybrány a vyváženy: Huo xiangZi su yeBai zhi uvolňují vnějšek BIAO, Hou poChen pi podporují vnitřní cirkulaci energie čchi QI ZHI, Zi su yeBai zhiJie geng mají klesavý účinek, Fu lingZhi ban xia, způsobují klesání vzbouřené energie čchi QI NI a zastavují zvracení.

 

Dávkování - 3x denně 4 tablety, děti od 3 let 3x denně 2 tablety. Obecně se užívají v Číně byliny tak, že děti do 4 let užívají 1/4 dávky dospělého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, děti od 5 do 12 let užívají 1/2 dávky dospělého, tj. 3x2 – 4 tbl a dospělí pak 3 x 4 – 8 tbl denně. Jinak v akutním stádiu potíží a dle intenzity potíží se dávka v Číně zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení potíží se zase snižuje – vše je vždy individuální! V případě vynechání či zapomenutí jednotlivé dávky lze užít následující dávku v dvojnásobném množství (kupř. při opomenutí ranní dávky 4 tablet si v poledne lze vzít 8 tablet, stejně tak místo 3x denně 4 tablety lze užít ráno a večer 2x6 tablet apod.). Tablety by se měly užívat nejlépe 15 minut před jídlem nebo 30 minut po jídle (neznamená nutně býti najezený!) a to pak lze několika způsoby:

 
 1. Jednoduše spolknutím celých tablet a zapitím čistou vodou.
 2. Tablety nejprve rozdrtíme na prášek (kupř. ve hmoždíři), zalijeme ve sklenici 2 dcl horké vody, rozmícháme a teplé vypijeme (podobně jako hořkou kávu, ale v tomto případě i s „bylinným lógrem“). Tento způsob je také nejúčinnější!
 3. Pro některé děti se osvědčil i tento způsob: rozdrtíme tablety na prášek a přidáme do čaje, který osladíme kupř. Sladěnkou či Sladovitem (ječmenný slad z prodejen zdravé výživy) nebo přidáme do polévky či jiného jídla, aby tak byly většinou hořké tablety pro ně poživatelnější.
 4. V případě chronických potíží či dlouhodobého užívání bylinných tablet je možno použít i tento způsob: veškeré tablety, které se doporučují během dne užívat (kupř. 3x2 tbl denně od 2 různých produktů = 12 tablet celkem), rozpustíme všechny najednou a dohromady v ranním Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a pečlivě rozmícháme tak, abychom vše vypili a dole nezůstal žádný “lógr”. Navíc tato ranní snídaně se stane i chutnější a lahodnější.
 5. Ideální také je všechny bylinné tablety v denní dávce (obvykle 12 a více tablet) rozpustit v cca 0,5 l horké vody a tento vlažný nápoj popíjet (nejlépe z termosky) během celého dne jako kávu, v tomto případě nezávisle na jídle. Před požitím nápoje je vždy nutno s termoskou zatřepat!

 

Nepoužívat (dle tradiční čínské medicíny) v případě - Napadením horkým větrem FENG RE nebo v případě ohně z nedostatečnosti HUO XU. V Číně užívají tuto směs i v těhotenství u těhotenských nevolností a zvracení, pouze však po dobu obtíží, tedy krátce.

 

Balení: 100 tablet / 30 g (100% přírodní, jedinou pojivovou látkou je přírodní celulóza max. do 1%; vyrobeno z koncentrovaných bylin v poměru 1:5, tzn. že na 1 g bylinných tablet je při výrobě použito 5 g sušených bylin)

 

Každá šarže bylin v našich produktech je testována v akreditované laboratoři Phytax Laboratory ve švýcarském Schlierenu a to na identifikaci bylin, dále na těžké kovy (rtuť, kadmium, olovo, arsen a měď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plísně, kvasinky a aflatoxiny. Všechny bylinné tablety a nápoje naší firmy TCM Herbs mají jako jediné v ČR každou šarži bylin navíc testovanou mimo jiné i na 511 druhů pesticidů (4 skupiny), neboť pesticidy se dnes stávají celosvětovým problémem, obzvláště u produktů z tzv. Třetího světa. Často se stává, že zákazníci v domnění, že užívají bylinné preparáty, jsou naopak "zanášeni" dalšími nežádoucími "chemikáliemi". Veškeré dokumenty o vyšetření naleznete v článku Bezpečnost a kvalita produktů TCM Herbs - viz příklad takového laboratorního vyšetření na těžké kovy, na identifikaci bylin, baktérie, plísně a pesticidy. Bylinné nápoje (kódy 822, 844, 850, 888, 900) a bylinné produkty v prášku (kódy 009, 050, 198, 199, 200) jsou bez jakýchkoliv konzervačních a chemických příměsí či látek. Bylinné tablety obsahují jako jedinou pojivovou látku přírodní celulózu (v dávce max. do 1%). Veškeré naše byliny nejsou ionizovány, neobsahují lepek (kromě kódu 025 a 113) a ani kyselinu aristolochovou. Výrobce upozorňuje, že každá šarže bylin může mít někdy i jinou barvu, jinou chuť či jinou vůni (neb jsou to přírodní a ne geneticky formované produkty…), ale vždy se stejným účinkem. 

Z výše zmíněného vyplývá, že bylinné tablety a nápoje TCM Herbs patří z hlediska kvantity (koncentrace bylin ve směsi je 5 x vyšší, tzn. že 1 gram bylinných tablet odpovídá 5 gramům sušených bylin) a kvality (naprosto bezprecedentní testování a to každé šarže) k tomu nejlepšímu, co si dnes můžeme v oblasti čínské medicíny a přírodní medicíny vůbec, představit a dopřát!

Převzato zdroj: MUDr. Petr Hoffmann, TCM Herbs s.r.o.,  [2/2/2018].

Dostupné z: www.patentnimedicina.cz/cz/tcm-herbs
Váš dotaz ŠAVLE MALÉHO SAMURAJE (101)

Vaše jméno, příjmení, firma:*
Váš email:*
Váš telefon:*
Váš dotaz:*
opiště kód:* antispam
     Více informací

Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace