clanek

Mini-reportáž ze semináře o vitálních houbách a bylinných tinkturách 2018

Ve dnech 28. – 30. září se náš team TCM Vysočina účastnil semináře o vitálních houbách a bylinných tinkturách MycoMedica/YaoMedica, který se uskutečnil v budově Českého Svazu Vědeckotechnických Společností v Praze. Program byl poměrně nabytý, vyčerpávající, zároveň ale perfektní.

Mini-reportáž ze semináře o vitálních houbách a bylinných tinkturách 2018

 

Ve dnech 28. – 30. září se náš team TCM Vysočina účastnil semináře o vitálních houbách a bylinných tinkturách MycoMedica/YaoMedica, který se uskutečnil v budově Českého Svazu Vědeckotechnických Společností v Praze. Program byl poměrně nabytý, vyčerpávající, zároveň ale perfektní. 

V pátek 28. 9. v 8:00 hodin odstartoval seminář prezentací, v rámci které byl upřesněn jeho časový harmonogram, na což navázalo přivítání se s přednášejícími. Prvním z nich byl Milan Schirlo, praktik tradiční čínské medicíny, které se věnuje téměř 20 let, a zároveň i zakladatel společnosti MycoMedica, jejíž medicinální houby používá ve své terapeutické praxi. Přednáška se věnovala se úvodu do problematiky medicinálních hub, v rámci kterého jsme se seznámili i s jejich jednotlivými druhy. Po ní následovala obědová pauza, během níž náš team diskutoval o nových poznatcích a samozřejmě i nabíral síly na další přednášku.


 

 Další následovala přednáška daného dne přičemž přednášejícím byl Peter Deadman – známý anglický akupunkturista a lektor Qi Gongu. Naše počáteční obavy, zda si vystačíme s naší znalostí angličtiny, byly naštěstí liché, protože byla tlumočena do češtiny. Mohli jsme se tak plně soustředit na obsah přednášky, která se věnovala tématu Žijte dobře, žijte dlouho. Jak už samotný název napovídá, obohatila nás o základy zdravého životního stylu podle principů tradiční čínské medicíny, což z úst praktika bylo velmi přínosné.

 

Po ukončení přednášky následoval křest českého překladu jeho knihy Žij dobře, žij dlouhos autogramiádou. Peter Deadman je též autorem kniny Akupunkturní manuál, kterým se ve své praxi řídí většina evropských akupunkturistů a studentů akupunktury.

Kniha známého propagátora čínské medicíny v západním světě Petera Deadmana "Žijte dobře, žijte dlouho" se zabývá čínskou tradicí Yang Sheng (jang-šeng), česky pěstování života. Tato tradice se nepřetržitě vyvíjela přes 2 500 let a slouží jako praktický návod k péči o tělo, mysl a ducha.
 
Její učení může lidem pomoci zlepšit zdraví a dožít se delšího věku, a to prostřednictvím kultivace mysli, emocí, stravování, cvičení, sexuálního chování a mnoha dalších aspektů lidského života. A jak v této knize uvidíte, účinnost tohoto učení opakovaně potvrzují výsledky moderního výzkumu v oblasti životního stylu.

 

Večerem po ukončení pátečního semináře, jsme se plni dojmů a studijních materiálů vrátili do hotelu.

 

 

 

Následující den jsme se po snídani vrhli na sobotní seminář, který začal v 8:30 hodin cvičením Qi Gong v parku na Kampě, přičemž nás provázelo krásné počasí. Cvičení vedl Peter Deadman a bylo natolik nenáročné, že ho zvládli i ti, kteří se s Qi Gongem setkali poprvé.

 


 Tělesně osvěžení a psychicky vyrovnaní jsme se vydali na přednášku Alexandera Schalla, hlavního mykoterapeuta německé partnerské firmy Hawlik, přednáška se věnovala využití medicinálních hub v praxi, přičemž i ona byla tlumočena do češtiny. Schall ve své praxi používá medicinální houby dlouhodobě a věnuje se jejich celosvětové osvětě.

 


 

 Díky jeho přednášce jsme si tak mohli včerejší informace lépe představit v praktickém využití.

 

Poslední den semináře, neděle 30. 9., byl zahájen MUDr. Lenky Gluvňové, která také dlouhodobě praktikuje tradiční čínskou medicínu a zároveň vede houbičkovou poradnu. Tématem bylo netradiční pojednání o imunitě.

 

K ní se v 10:00 hodin přidal Milan Schirlo s Ivanem Bartošem, dlouholetý praktik tradiční čínské medicíny se specializací na čínskou fototerapii a lihové tinktury. Společně se věnovali prezentaci Tinktur YaoMedica, díky níž jsme se seznámili s jednotlivými druhy tinktur a jejich využitím v praxi. Zároveň jsme získali dostatek informací k realizaci nového projektu YaoMedica, který se týká výrobě alkoholových tinktur na bázi tradičních čínských receptur. Přednáška byla ukončena a tím i třídenní seminář o medicinálních houbách a bylinných tinkturách MycoMedica/YaoMedica.

 

Seminář jsme si i přes jeho náročnost velmi užili a domů se vraceli plni dojmů, zážitků, informací a se spoustou studijních materiálů, které nám umožní rozvíjet naše TCM Vysočina veliké díky organizátoru akce Myco Medica bylo to super. 

Hodně zdraví přeje Jirka TCM Vysočina.

Qi Gong v parku na Kampě vedl Peter Deadman

 

 

 

Mini-reportáž ze semináře o vitálních houbách a bylinných tinkturách 2018 - 1742572 -

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace